Oceń ten artykuł
(0 głosów)

21

Lip 2016

Napisał 
556 razy
Ostatnio zmieniany
piątek, 22 lipiec 2016 08:02
Wersnisaż wystawy Bolesłąwa Okuniewskiego
Wersnisaż wystawy Bolesłąwa Okuniewskiego

Bolesław Okuniewski

Kolega Bolesław Okuniewski jest emerytowanym nauczycielem i artystą plastykiem. Poza pracą pedagogiczno – wychowawczą (przepracował w wielu szkołach i placówkach kulturalnych ponad 50 lat), wyróżnia się niezwykle bogatą działalnością artystyczną, na którą składa się własna twórczość – malarstwo, grafika artystyczna i użytkowa, rysunek, fotografika, reklama, upowszechnianie wiedzy o sztuce. Od ponad 50 lat bierze udział w wystawach, przeglądach i konkursach malarstwa, grafiki i fotografiki.

Od 1970 roku aktywnie działa w Morskim Oddziale PTTK w Gdyni, jest pilotem i przewodnikiem turystycznym, organizatorem turystyki, instruktorem krajoznawstwa i opieki nad zabytkami. Przez wiele lat był wiceprezesem tegoż Oddziału a także przewodniczącym Komisji Ochrony Zabytków i Społecznym Opiekunem Zabytków.
Bolesław Okuniewski jest członkiem Związku Nauczycielstwa Polskiego. Do ZNP wstąpił w 1955 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Łodzi. Od 1986 roku jest aktywnym członkiem Sekcji Emerytów i Rencistów Oddziału w Gdyni. Przez wszystkie lata swojej działalności związkowej aktywnie włącza się w działalność kulturalną Oddziału.

Nadchodzące wydarzenia

11 Sty 2020
10:00AM - 12:00PM
Bal karnawałowy dla dzieci

Aplikacja ZNP

90 lat ZNP w Gdyni

Powered by Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.