Sekcja Emerytów i Rencistów

Czwartkowe spotkania Sekcji Emerytów i Rencistów wracają. Po niemal rocznej przerwie członkowie Sekcji spotkali się w Hotelu Mercure Gdynia Centrum. Podczas spotkania Prezes Ewa Biernacka wręczyła odznaki za 50.letnią przynależność do ZNP,  przygotowane zostały jubileuszowe upominki oraz dyplomy potwierdzające przyjęcie do Sekcji. Uroczystość ubarwiło wspólne odśpiewanie piosenek związkowych. Kolejne spotkania odbywać się będą w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych, w grupach. W spotkaniu wzięło udział blisko 90 członków naszej Sekcji, z którymi przez cały okres epidemii koronawirusa utrzymywaliśmy kontakt. 

Foto: Zofia Kowalczyk

SEIR 09 2021

W związku ze zmianami w zarządzaniu finansami gdyńskiej edukacji, od 1 stycznia 2021 roku, oświatowi emeryci i renciści będą ubiegać się o świadczenia z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych w swoich placówkach (ostatnia placówka zatrudnienia). W przypadku tych, których szkoła została zlikwidowana - nastąpiło przypisanie do najbliższej placówki, pod względem miejsca zamieszkania. 

4 stycznia odbyło się spotkanie członków komisji przy Wydziale Edukacji, którym wręczono podziękowania za dotychczasową pracę. Z ramienia ZNP w komisji pracowali: ANNA ŚWIERSZCZ (przewodnicząca), LUCYNA BARANOWSKA, KATARZYNA SAPIŃSKA, LIDIA SMOLIŃSKA.

W ciągu lat wydelegowane do prac w  komisji były ponadto: Teresa Fabiszewska, Hanna Gawlik, Maria Kujawa, Mieczysława Makar, oraz Janina Orzechowska.

Obecna na spotkaniu Prezes Ewa Biernacka podziękowała także obsługującym fundusz pracownikom gdyńskiego Wydziału Edukacji. 

piątek, 02 październik 2020 11:23
Napisał

1 października odbyło się pierwsze, po ponad półrocznej przerwie, spotkanie czwartkowe członków Sekcji. W maseczkach, z zachowaniem dystansu i zasad higieny, ale za to w dobrych nastrojach, wsłuchując się w piosenki Piotra Sczepanika, nasi seniorzy podzielili się swoimi doświadczeniami z okresu izolacji, uzyskali informacje o dalszej pracy Sekcji i działaniach ZNP w okresie od marca do września br. Przewodnicząca Sekcji kol. Edyta Sieracka-Zięba wręczyła, wyróżniającym się szczególnym zaangażowaniem, członkom okolicznościowe dyplomy.

Przypominamy, że spotkania Sekcji odbywają się w małych grupach, nie ma możliwości dołączenia do spotkania osób niezapisanych  do konkretnej grupy

poniedziałek, 14 wrzesień 2020 11:56
Napisał

2 września 2020 roku, po ponad półrocznej przerwie, odbyło się spotkanie Zarządu Sekcji. Podczas spotkania:

 • omawiano nowe zasady spotkań, które będa odbywały się w zmniejszonym składzie, rotacyjnie i w zaostrzonych warunkach sanitarnych ustalonych przez GCOP,
 • podsumowano pracę na rzecz związkowych seniorów podczas "lockdownu",
 • ustalono priorytety w pracy Sekcji.
wtorek, 19 maj 2020 20:40
Napisał

W okresie epidemii koronawirusa nasi związkowi seniorzy zostali pozbawieni możliwości czwartkowych spotkań. Już w pierwszych dniach marca 2020 roku, w trosce o ich zdrowie, odwołane zostały spotkania Sekcji. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy o najstarszych członkach naszego Związku: 

 • pozostajemy w stałym kontakcie telefonicznym ze wszystkimi członkami Sekcji,
 • wszyscy członkowie Sekcji otrzymali list od Prezes Oddziału oraz Przewodniczącej Sekcji,
 • w liście przekazaliśmy maseczki wielorazowe,
 • na bieżąco przyjmujemy (w trybie uproszczonym) wnioski o zapomogi i zasiłki statutowe.
poniedziałek, 03 luty 2020 10:45
Napisał

28 stycznia, korzystając ze sprzyjającej aury, członkowie Sekcji odwiedzili Wejherowo. Celem wyjazdu było zwiedzanie wejherowskiego rynku i podziwianie wspaniałych dekoracji świątecznych, które lada dzień zostaną usunięte. Wtorkowe popłudnie nasze seniorki umiliły sobie pobytem w kawiarni, gdzie w miłej atmosferze dzieliły się wrażeniami. 

Serdecznie zapraszamy do korzystania z innych form działalności Sekcji.

poniedziałek, 13 styczeń 2020 13:01
Napisał

Rok 2019 upłynął "Gdyniankom" po znakiem zmian i intensywnej pracy. Liczący 19 osób chór pożegnał dotychczasową akompaniatorkę kol. Danutę Zuber. Od września z chórem współpracuje pan Sebastian Ślusarczyk.

Koncerty "Gdynianek" w roku 2019:

 • styczeń - DPS "Senior" na Witominie
 • marzec - Dzień Kobiet w Sekcji
 • maj - DPS "Senior"
 • czerwiec - występ dla Sekcji
 • wrzesień - występ okolicznościowy dla Sekcji
 • grudzień - wystep dla Sekcji
poniedziałek, 13 styczeń 2020 12:55
Napisał

12 stycznia 2020 roku odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Corocznie w tym wspaniałym wydarzeniu bierze udział również chór Sekcji - "Gdynianki". Koleżanki  wystąpiły w gdyńskim Centrum Aktywności Seniora dając brawurowy koncert.

piątek, 13 grudzień 2019 10:55
Napisał

12 grudnia 2019 roku odbyło się spotkanie świąteczne oddziałowej Sekcji Emerytów i Rencistów. Wspaniała, nastrojowa atmosfera towarzyszyła wręczaniu upominków i dyplomów  z okazji kolejnych jublieuszy koleżanek oraz podziękowań za dotychczasową pracę. Spotkanie było okazją do wysłuchania recitalu kolęd w wykonaniu "Gdynianek" pod nowym kierownictwem - pana Sebastiana Ślusarczyka.

piątek, 15 marzec 2019 09:34
Napisał

14 marca 2019 roku odbyło się zebranie wyborcze Sekcji. Podczas zebrania dokonano podsumowania pięcioletniej kadencji władz Sekcji i wybrano nowe. Był także czas na podziękowania za dotychczasową pracę na rzecz związkowych seniorów - blisko 40 członków Sekcji otrzymało dyplomy i okolicznościowe, związkowe upominki. Prezes Ewa Biernacka podziękowała: za współpracę i niezwykłe zaangażowanie w pracę związkową ustępującej Przewodniczącej - Barbarze Andrzejewskiej. W wyniku wyborów nową Przewodniczącą została kol. Edyta Sieracka-Zięba.

WYNIKI WYBORÓW W SEKCJI EMERYTÓW I RENCISTÓW

Przewodnicząca: Edyta Sieracka-Zięba

Członkowie Zarządu Sekcji:  Lucyna Baranowska, Marianna Jargut, Zofia Kosecka, Zofia Kowalczyk, Helena Tokarska, Kazimiera Zaród

Członek Oddziałowej Komisji Rewizyjnej: Elżbieta Gajewska

Członkowie Zarządu Oddziału z ramienia Sekcji: Edyta Sieracka-Zięba, Renata Telecka

Delegaci na Oddziałową Konferencję Delegatów: Edyta Sieracka-Zięba, Reanta Telecka, Elżbieta Gajewska, Barbara Andrzejewska, Lucyna Baranowska

 

 

start
Strona 1 z 3

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Aplikacja ZNP

Zarząd Sekcji w kadencji 2019-2024

Przewodnicząca Sekcji: EDYTA SIERACKA-ZIĘBA

 • LUCYNA BARANOWSKA
 • MARIANNA JARGUT
 • ZOFIA KOSECKA
 • ZOFIA KOWALCZYK
 • HELENA TOKARSKA
 • KAZIMIERA ZARÓD
Powered by Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.