Sekcja Emerytów i Rencistów

poniedziałek, 14 wrzesień 2020 09:56
Napisał

2 września 2020 roku, po ponad półrocznej przerwie, odbyło się spotkanie Zarządu Sekcji. Podczas spotkania:

 • omawiano nowe zasady spotkań, które będa odbywały się w zmniejszonym składzie, rotacyjnie i w zaostrzonych warunkach sanitarnych ustalonych przez GCOP,
 • podsumowano pracę na rzecz związkowych seniorów podczas "lockdownu",
 • ustalono priorytety w pracy Sekcji.
wtorek, 19 maj 2020 18:40
Napisał

W okresie epidemii koronawirusa nasi związkowi seniorzy zostali pozbawieni możliwości czwartkowych spotkań. Już w pierwszych dniach marca 2020 roku, w trosce o ich zdrowie, odwołane zostały spotkania Sekcji. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy o najstarszych członkach naszego Związku: 

 • pozostajemy w stałym kontakcie telefonicznym ze wszystkimi członkami Sekcji,
 • wszyscy członkowie Sekcji otrzymali list od Prezes Oddziału oraz Przewodniczącej Sekcji,
 • w liście przekazaliśmy maseczki wielorazowe,
 • na bieżąco przyjmujemy (w trybie uproszczonym) wnioski o zapomogi i zasiłki statutowe.
poniedziałek, 03 luty 2020 09:45
Napisał

28 stycznia, korzystając ze sprzyjającej aury, członkowie Sekcji odwiedzili Wejherowo. Celem wyjazdu było zwiedzanie wejherowskiego rynku i podziwianie wspaniałych dekoracji świątecznych, które lada dzień zostaną usunięte. Wtorkowe popłudnie nasze seniorki umiliły sobie pobytem w kawiarni, gdzie w miłej atmosferze dzieliły się wrażeniami. 

Serdecznie zapraszamy do korzystania z innych form działalności Sekcji.

poniedziałek, 13 styczeń 2020 12:01
Napisał

Rok 2019 upłynął "Gdyniankom" po znakiem zmian i intensywnej pracy. Liczący 19 osób chór pożegnał dotychczasową akompaniatorkę kol. Danutę Zuber. Od września z chórem współpracuje pan Sebastian Ślusarczyk.

Koncerty "Gdynianek" w roku 2019:

 • styczeń - DPS "Senior" na Witominie
 • marzec - Dzień Kobiet w Sekcji
 • maj - DPS "Senior"
 • czerwiec - występ dla Sekcji
 • wrzesień - występ okolicznościowy dla Sekcji
 • grudzień - wystep dla Sekcji
poniedziałek, 13 styczeń 2020 11:55
Napisał

12 stycznia 2020 roku odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Corocznie w tym wspaniałym wydarzeniu bierze udział również chór Sekcji - "Gdynianki". Koleżanki  wystąpiły w gdyńskim Centrum Aktywności Seniora dając brawurowy koncert.

piątek, 13 grudzień 2019 09:55
Napisał

12 grudnia 2019 roku odbyło się spotkanie świąteczne oddziałowej Sekcji Emerytów i Rencistów. Wspaniała, nastrojowa atmosfera towarzyszyła wręczaniu upominków i dyplomów  z okazji kolejnych jublieuszy koleżanek oraz podziękowań za dotychczasową pracę. Spotkanie było okazją do wysłuchania recitalu kolęd w wykonaniu "Gdynianek" pod nowym kierownictwem - pana Sebastiana Ślusarczyka.

piątek, 15 marzec 2019 08:34
Napisał

14 marca 2019 roku odbyło się zebranie wyborcze Sekcji. Podczas zebrania dokonano podsumowania pięcioletniej kadencji władz Sekcji i wybrano nowe. Był także czas na podziękowania za dotychczasową pracę na rzecz związkowych seniorów - blisko 40 członków Sekcji otrzymało dyplomy i okolicznościowe, związkowe upominki. Prezes Ewa Biernacka podziękowała: za współpracę i niezwykłe zaangażowanie w pracę związkową ustępującej Przewodniczącej - Barbarze Andrzejewskiej. W wyniku wyborów nową Przewodniczącą została kol. Edyta Sieracka-Zięba.

WYNIKI WYBORÓW W SEKCJI EMERYTÓW I RENCISTÓW

Przewodnicząca: Edyta Sieracka-Zięba

Członkowie Zarządu Sekcji:  Lucyna Baranowska, Marianna Jargut, Zofia Kosecka, Zofia Kowalczyk, Helena Tokarska, Kazimiera Zaród

Członek Oddziałowej Komisji Rewizyjnej: Elżbieta Gajewska

Członkowie Zarządu Oddziału z ramienia Sekcji: Edyta Sieracka-Zięba, Renata Telecka

Delegaci na Oddziałową Konferencję Delegatów: Edyta Sieracka-Zięba, Reanta Telecka, Elżbieta Gajewska, Barbara Andrzejewska, Lucyna Baranowska

 

 

poniedziałek, 26 listopad 2018 12:00
Napisał

21 listopada 2018 r. "Gdynianki" wystąpiły - po raz kolejny - na Gdyńskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów organizowanym przez Centrum Aktywności Seniorów w Gdyni. Jak zawsze, występom uczestników Przeglądu, który odbył się w sali Domu Rzemiosła, towarzyszyła wspaniała atmosfera.

11 października 2018 r. członkowie Sekcji uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Komunalny Związek Gmin Doliny Redy i Chylonki na temat sposobów uzdatniania wody i jej oczyszczania. Podczas spotkania z Przewodniczącym KZG koleżanki poznały też popularne metody oszczędzania wody, tak ważne dla domowych budżetów seniorów. Następnie uczestniczyły w wyjeździe do oczyszczalni ścieków w Debogórzu, gdzie w praktyce mogły zobaczyć proces oczyszczania ścieków komunalnych.

czwartek, 04 październik 2018 20:46
Napisał

4 października związkowi seniorzy spotkali się w siedzibie Oddziału by wspominać jubileuszową galę 90. lecia ZNP oraz przypomnieć historię gdyńskiego Oddziału. Niezawodna Wiesława Wojno - autorka licznych publikacji o historii ZNP w Gdyni, przypomniała losy Związku poprzez ukazanie pojedynczych ludzkich historii i życiorysów działaczy. Miłe spotkanie uprzyjemniły pokazy zdjęć i odczytanie wierszy autorstwa Edyty Sierackiej - Zięby.

start
Strona 1 z 3

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Aplikacja ZNP

90 lat ZNP w Gdyni

Skład Zarządu Sekcji 2019-2024

Przewodnicząca Sekcji: EDYTA SIERACKA-ZIĘBA

 • Lucyna Baranowska
 • Marianna Jargut
 • Zofia Kosecka
 • Zofia Kowalczyk
 • Helena Tokarska
 • Kazimiera Zaród
Powered by Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.