Publikacje

czwartek, 21 lipiec 2016 10:56
Napisał

W październiku 2013 ukazała się pierwsza część dziejów ZNP w Gdyni obejmująca lata 1928 - 1981 (od powstania pierwszego ogniska do zawieszenia działalności ZNP). Publikacja pod redakcją Wiesławy Wojno jest obszernym kompendium wiedzy na temat form działalności ZNP w Gdyni na przestrzeni lat a także składu osobowego komisji i zarządów. Publikację uzupełniają zdjęcia z oddziałowych kronik.

czwartek, 21 lipiec 2016 10:55
Napisał

Publikacja zwiera wspomnienia nauczycieli szkół gdynskich, zarówno tych którzy pracowali tu przed II wojną światową jak i po. Jest fascynującym zbiorem ludzkich losów, tych tragicznych ale i momentami zabawnych. Pokazuje jak pojedyncze historie mogą splatać się z historią całego narodu.

czwartek, 21 lipiec 2016 10:53
Napisał

Kalendarium Oddziału wydano w roku 2008 z okazji 80. rocznicy założenia Oddziału w Gdyni. Zawiera zestawienie działań i wydarzeń z dziejów ZNP w Gdyni z podziałem na kadencje.

Pierwsza z cyklu publikacji poświęconych ludziom - członkom ZNP. Jest kompilacją historii Tajnej Organizacji Nauczycielskiej oraz opowiadań i wspomnień uczestników tajnego nauczania - zarówno nauczycieli, jak i uczniów, którzy po wojnie zdecydowali się na zamieszkanie w Gdyni. Całość dopełnia aneks zawierający zdjęcia autorów wspomnień i dokumentów z tamtych lat (między innymi świadectw).

Publikację wydano z okazji 70. lecia powstania Tajnej Organizacji Nauczycielskiej

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Aplikacja ZNP

Powered by Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.