Oceń ten artykuł
(0 głosów)

24

Kwi 2017

Dział: Aktualności
769 razy
Ostatnio zmieniany
poniedziałek, 24 kwiecień 2017 16:09
Czy na referendum jest za późno?

Czy na referendum jest za późno?

20 kwietnia członkowie ogólnopolskiego komitetu referendalnego złożyli w Sejmie ponad 910 tysięcy podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum ws. reformy edukacji. Jednym z najczęściej pojawiających się wokół tego tematu pytań jest: „Dlaczego dopiero teraz?”.

Ogólnokrajowe referendum zainicjowaliśmy, gdy wyczerpały się inne możliwości protestu. Wcześniej organizowano pikiety (15 listopada, 29 listopada, 19 grudnia 2016 r.) i manifestacje (19 listopada 2016 r.), akcje informacyjne oraz spotkania i debaty z nauczycielami, rodzicami i samorządowcami w ramach szerokiej koalicji "NIE dla chaosu w szkole". 

Kiedy poprawki i propozycje ZNP i innych partnerów społecznych nie zostały uwzględnione podczas procedowania nowego prawa oświatowego w Sejmie, ZNP zwróciło się do Prezydenta o zawetowanie lub rozpisanie referendum ws. reformy. 9 stycznia 2017 r. Prezydent Andrzej Duda – w ostatnim możliwym ustawowo dniu – podjął decyzję o podpisaniu ustawy wprowadzającej reformę edukacji od 1 września. Wówczas zainicjowano obywatelski ruch na rzecz przeprowadzenia referendum z inicjatywy obywateli w sprawie reformy systemu oświaty.

31 stycznia 2017 r. został powołany piętnastoosobowy Komitet Referendalny. Od 1 lutego zbierane były podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum ws. reformy edukacji.

Zobacz kalenadrium wydarzeń i działania ZNP w związku z reformą.

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Zapisz się do ZNP

Aplikacja ZNP

90 lat ZNP w Gdyni

Powered by Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.