Kronika wydarzeń

wtorek, 12 luty 2019 08:44
Napisał

W okresie od października 2017 do stycznia 2019 roku przedstawiciele Zarządu Oddziału brali udział w szkoleniu finansowanym ze środków Unii Europejskiej, którego celem było podniesienie świadomości prawnej, doskonalenie umiejętności konsultowania i opiniowania aktów prawa na każdym poziomie i doskonalenie umiejętności interpersonalnych. W projekcie uczestniczyło ponad 60 osób z całego województwa pomorskiego a blisko 200 w całej Polsce. Szkoleniee zostało zzorganizowane przez Federację Inicjatyw Oświatowych we współpracy z ZNP.

piątek, 30 listopad 2018 12:09
Napisane przez

22-23 listopada 2018 roku w siedzibie Zarządu Głównego ZNP w Warszawie miała miejsce konferencja „Szkolne gry z historią” poświęcona tematyce problemem nauczania historii, konstruowania programów nauczania tego przedmiotu oraz tematyce tzw. polityki historycznej. Konferencja została rozpoczęta przez kolegę prezesa Broniarza oraz dr. Ernsta Hillebranda, dyrektora Fundacji im. Friedricha Eberta. Część merytoryczna zainaugurowana została przez Freda van Leeuwena, wieloletniego sekretarza Międzynarodówki Edukacyjnej, wykładem „25 lekcji o edukacji i demokracji”. Konferencja składała się pięciu części panelowych: „Po co jest historia w szkole? Poszukiwanie modelu nauczania historii.”, „Wspólna historia, która dzieli”, „Wycieczka do muzeum?”, „Nieobecni, wymazani z historii”, „Zabrać historię historykom”.

W „Szkolnych grach z historią” wzięły trzy osoby z okręgu pomorskiego (Renata Knap-Godyń, Szymon Lepper, Joanna Odrowąż – Piramowicz), oto ich wrażenia:

czwartek, 19 kwiecień 2018 15:01
Napisał

13 kwietnia 2018 roku odbyło się kolejne szkolenie z cyklu "ZNP i ... wiesz więcej" pod tytułem  "Emerytury nauczycieli". W biurze gdyńskiego ZNP zgromadziło się prawie 50 uczestników. Szkolenie poprowadziła  ekspertka w dziedzinie nauczycielskich świadczeń ememytalnych p. Gałczyńska. Dziękujemy za udział, pytania i uwagi. Szkolenie zostało zorganizowane we współpracy z pomorskim OUPiS

czwartek, 19 kwiecień 2018 14:55
Napisał

28 lutego 2018 roku zainaugurowaliśmy cykl szkoleń pod hasłem "ZNP... i wiesz więcej". Jest to cykl spotkań otwartych dla członków Związku, kórzy nie pełnią funkcji w naszej organizacji oraz dla sympatyków ZNP.

Pierwsze szkolenie poświęciliśmy Karcie Nauczyciela. W spotkaniu, prowadzonym przez Ewę Biernacką i Marcina Wiśniewskiego, wzięło udział ponad 30 nauczycieli. Zebrani zapoznali się z wybranymi zapisami KN (w szczególności poświęconymi odpowiedzialności, nawiązywaniu stosunku pracy, zadań nauczycieli).

poniedziałek, 02 październik 2017 16:59
Napisał

W dniach 29 - 30 września 2017 roku odbyło się kolejne w obecnej kadencji szkolenie wyjazdowe. Po raz kolejny gościliśmy w DW VIS. Tematyka szkoleń była zróżnicowana i obejmowała następujące zagadnienia:

  1. Panel warsztatowy (Oczekiwania wobec ogniw ZNP, zagrożenia dla ZNP, perspektywy rozwoju)
  2. Prowadzenie dokumentacji pracowniczej (szkolenie dla sip)
  3. Odpowiedzialność dyscyplinarna nauczycieli (z Karty Nauczyciela i Kodeksu pracy)
  4. Regulaminy wewnątrzzwiązkowe
  5. Statuty szkół
  6. Podsumowanie 2,5 roku kadencji

Na szkoleniu gościli: E. Markowska - Prezes Okręgu Pomorskiego; Wiceprezesi ZOP: G. Bereżecka - Prezes Oddziału w Słupsku, R. Stolicka - Prezes Oddziału w Nowej Wsi Lęborskiej; Tomasz Derra - Prezes Oddziału w Kościerzynie, Robert Bal - Prezes Oddziału w Karsinie.

Podczas szkolenia podsumowano także akcję pomocy ofiarom sierpniowej nawałnicy.

czwartek, 28 wrzesień 2017 17:30
Napisał

Wspaniała "grzybowa" pogoda sprzyjała 60 uczestnikom kolejnego grzybobrania zorganizowanego przez nasz Oddział. Po raz kolejny gościliśmy w leśnictwie Laska w Borach Tucholskich, które szczęśliwie nie ucierpiało w sierpniowych nawałnicach. Zebraliśmy kosze pełne grzybów i do domów wróciliśmy z poczuciem sukcesu!

czwartek, 28 wrzesień 2017 17:17
Napisał

23 września 2017 roku w Słupsku odbył się kolejny Pomorski Zlot ZNP. 300 uczestników z całego województwa bawiło się wspólnie przy muzyce, uczestniczyło w zabawach i sportowej rywalizacji. Obejrzeli również pokaz sztuk walki. Gdyńscy związkowcy wzięli udział w zawodach Nordic Walking rozegranych na dystansie 6 kilometrów w słupskim Lasku Północnym, śmiesznym torze przeszkód i zawodach łuczniczych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe monety "Dwumiasta - Ustki i Słupska". Wyjazd do Słupska był także okazją do zwiedzenia miasta i wizyty w Muzeum Pomorza Środkowego.

środa, 01 marzec 2017 09:19
Napisał

W sobotę 11 lutego 2017 r. odbył się doroczny bal karnawałowy dla dzieci i wnuków członków gdyńskiego ZNP zorganizowany w  Zespole Szkół nr 7 w Gdyni. Blisko 70 księżniczek, policjantów, kowbojów, superbohaterów, w towarzystwie swoich rodziców i dziadków bawiło się w rytm muzyki przygotowanej przez szkołę tańca ElDance. Dziękujemy za wspaniałą zabawę :-) Do zobaczenia za rok.

19 października 2016 w Hotelu Mercure Gdynia odbyła się wspaniała uroczystość. Z okazji Dnia Eduakcji Narodowej oraz Jubileuszu 60. lecia SEiR na zaproszenie naszego Oddziału przybyli członkowie Sekcji, wicekurator Marek Strociak, wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz, Przewodnicząca Rady Miasta Joanna Zielińska, dyrektor CAS Bożena Zglińska oraz, przede wszystkim Prezes Okręgu Pomorskiego ZNP - Elżbieta Markowska. Składając życzenia, Prezes Oddziału Ewa Biernacka życzyła wytrwałości - nie tylko dla członków Sekcji.

Śledząc losy naszego Oddziału zawsze można było zauwazyć, że czynni i ememrytowani pracownicy gdyńskiej oświaty wspólnie tworzyli jego historię, ale i tworzą dzień dzisiejszy - mówiła Ewa Biernacka

Zgromadzeni mieli okazję obejrzeć jubileuszową prezentację oraz być świadkami wręczenia medali Komisji Edukacji Narodowej i Złotych Odznak ZNP członkom ZNP. Podczas uroczystości długoletnich członków ZNP odznaczono odznaką za "50. letnią przynależnośc do ZNP". Imprezę uświetnił koncer uczniów Szkoły Muzycznej z Gdyni.

Prezes Ewa Biernacka podziękowała też dotychczasowym, żyjącym, Przewodniczącym Sekcji: W. Wojno, D. Golanowskiej i M. Chudzińskiej oraz obecnej - B. Andrzejewskiej.

Więcej zdjęć - TUTAJ

czwartek, 22 wrzesień 2016 12:35
Napisał

17 września 2016 r. blisko 70 osób wzięło udział w dorocznym związkowym grzybobraniu. W tym roku celem wyjazdu było Nadleśnictwo Laska. Choć grzyby nie dopisały uczestnicy mogli skorzystać z gościnności pola biwakowego, posilić się domową grochówką i drożdżówką.

start
1
Strona 1 z 2

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Zapisz się do ZNP

Aplikacja ZNP

90 lat ZNP w Gdyni

Powered by Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.