2015 - "Joanna robi nas w balona", spór zbiorowy z rządem

środa, 20 lipiec 2016 14:46
Napisał

14 października 2015 r. w Warszawie przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów demonstrowali wspólnie członkowie ZNP i oświatowej "Solidarności". To bezprecedensowe wydarzenie miało wyrazić determinację zwiazków zawodowych i brak zgody na dalsze lekceważenie dialogu społecznego. Postulaty obu central związkowych przekazano kancelarii Premiera. Na demonstracji pojawiła się także minister edukacji narodowej, nie została jednak dopuszczona do głosu. W Nauczycielskim Dniu Protestu brali także udział członkowie ZNP i "Solidarności" z Gdyni.

Prezydium ZG ZNP podjęło uchwałę ws. wszczęcia sporu zbiorowego od 1 września br. – Dajemy rządowi dwa miesiące na spełnienie naszych żądań. Jeśli rząd nie podejmie rozmów do 24 sierpnia, od 1 września wejdziemy w spór zbiorowy. Oczekujemy konkretów, nie obietnic. A konkrety są zapisywane w budżecie. - powiedział Prezes ZNP S. Broniarz

Żądania Związku:

środa, 20 lipiec 2016 14:42
Napisał

19 maja przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Warszawie pikietowało ponad 400 pracowników oświaty zrzeszonych w ZNP. Wśród demonstantów nie zabrakło także delegacji z naszego okręgu i gdyńskiego oddziału. W czasie 45 minutowej "Lekcji dla Rządu" przekazano petycję ZNP do Premier Ewy Kopacz, oraz dyskutowano o problemach edukacji i statusie nauczycieli. "Lekcja" podobnie jak kwietniowa manifestacja przebiegała pod hasłem "Joanna robi nas w balona!"

Nasza obecność tutaj jest wyrazem sprzeciwu wobec polityki edukacyjnej prowadzonej przez minister edukacji Joannę Kluzik-Rostkowską – mówił prezes ZNP Sławomir Broniarz. –

Minister lekceważy środowisko nauczycielskie i nasze postulaty. Wbrew temu, co mówi, Karta Nauczyciela nie jest dziś problemem edukacji! - Nam się naprawdę ciężko pracuje – dodawała Małgorzata Majka z woj. śląskiego.

środa, 20 lipiec 2016 14:38
Napisał

18 kwietnia 2015 roku w Warszawie odbyła się manifestacja pracowników oświaty zrzeszonych w ZNP. Była ona częścią manifestacji zwiazkowców z OPZZ (którego ZNP jest członkiem). Pod gmachem MEN i Kancelarią Premiera demonstrowały przeszło 22 tysiące nauczycieli ze wszystkich części Polski. Wśród nich ponad 900 z Okręgu Pomorskiego, w tym 80 z Gdyni.

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Zapisz się do ZNP

Aplikacja ZNP

90 lat ZNP w Gdyni

Powered by Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.